Купуючи квартиру вперше можна повернути до тисячі доларів - LEV Development

Купуючи квартиру вперше можна повернути до тисячі доларів

Вересень 2019
18

Попри необхідність дотримання формальностей та сплати пенсійного збору при купівлі житла, ті хто купує квартиру вперше можуть повернути сплачені до казни податки. Відтак можна заощадити до тисячі доларів.

Як зазначають девелопери чимала кількість їх клієнтів купують нерухомість вперше. «Близько 70% наших клієнтів купують квартири вперше. Саме на них розповсюджується можливість повернути Пенсійний збір, котрий складає від 7 до 26 тисяч гривень», – зазначає керівник відділу продажів Lev Development Іванна Іванків.

Справа в тому, що згідно п. 9 ст. 1 Закону України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” від сплати такого збору звільняються державні підприємства, установи та організації, що купують нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також, що важливо, громадяни, які купують житло вперше.

Проте хоча й при першому придбанні житла людина звільняється від сплати пенсійного збору та нотаріус змушений дотриматися формальностей і вимагає від покупця квитанцію про його сплату.

«Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. Копія такого платіжного доручення зберігається в нотаріуса, який посвідчив договір», – розповідає Адвокат Стецик А.Р.

Водночас, як пояснює адвокат, законом передбачено повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів. Така процедура здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) – за ухвалою суду. «В Україні відсутній дієвий механізм перевірки інформації про те, чи вперше особа придбала нерухомість. Тому Пенсійний фонд України зобов`язаний доводити той факт, що у кожному конкретному випадку особа придбала житло не вперше. Водночас, відсутність в Україні єдиної системи реєстрації прав на нерухоме майно позбавляє можливості Пенсійний фонд та його територіальні відділення встановити факт придбання квартир конкретною особою вперше», – додає адвокат.

Відтак, аби повернути сплачений Пенсійний збір, необхідно діяти самостійно. Як зазначає адвокат Стецик А.Р. необхідно:

  • Зберегти копію документа про сплату «пенсійного» збору (можна попросити при оплаті роздрукувати додатковий примірник).
  • Отримати вДержавному реєстрі речових прав на нерухоме майноінформаційну довідку за ідентифікаційними даними фізичної особи, що буде свідчити про те, що іншого нерухомого майна немає.
  • Звернутися до управління пенсійного фонду з Заявою про повернення безпідставно сплачених грошових коштів, отримати відмову у задоволенні заяви. Саме відмова пенсійного фонду є підставою для звернення до суду.
  • Подати позовну заяву про повернення безпідставно сплачених коштів до окружного адміністративного суду протягом 6 місяців з моменту отримання відмови управління пенсійного фонду (ст. 122 КАС).

«Такий спір буде розглянуто у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін, а отже, ходити до суду не доведеться. Враховуючи значну завантаженість судів першої інстанції процес розгляду може зайняти до 4 місяців, додавши ще час на підготовку документів, зокрема, листування з пенсійний фондом, приблизно за 6 місяців можна отримати рішення про повернення безпідставно сплачених грошових коштів», – зазначає адвокат.

Після того як управління пенсійного фонду сформує подання, платник подає до відповідного органу Казначейства заяву та подання, дати складання яких не перевищують 30 календарних днів разом з оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Житловий комплекс
Кількість кімнат
1 2 3 4 5 6 7
Площа, м2
Ціна, грн/м2
Поверх
Додаткові опції
ПІДІБРАТИ КВАРТИРУ
запис на консультацію